Julkalender 24 decJulkalender 24 dec

SockerSkolan

Tillfrisknandets gåva

Sockerberoende tillfrisknar och tillfrisknandet är en gåva som du först och främst ger till dig själv. Dessutom blir effekterna utav att du är i tillfrisknande en gåva till dina nära och kära.

Många personer är påverkade av beroendet

En person påverkar många personer i sin omgivning. Partner, föräldrar, barn, kollegor, chefer, släkt och vänner. Det blir ganska många som har någon relation med en person när man börjar titta efter. Är denna person fast i sitt sockerberoende så påverkas alla i omgivningen negativt. Alla blir påverkade på ett eller annat sätt.

Tillfrisknandet är en gåva till många

När en person väljer att gå in i tillfrisknande börjar man vara på ett annat sätt och kan börja sprida lugn, vänlighet, kärlek och andra positiva egenskaper kring sig. Vi på SockerSkolan och Leva Sockerfri är tacksamma om du väljer att gå in i tillfrisknande. Det hjälper inte bara dig och din omgivning utan även till att skapa ett helare och friskare samhälle.

Tack

Vi vill tacka er alla som har följt vår julkalender och ber att få Önska er alla en riktigt God socker- och glutenfri Jul som är fylld med Sinnesro.

Skvallra med oss

Hur vill du göra med ditt vidare tillfrisknande? Dela gärna med dig av dina tankar och erfarenheter på frågan i SockerSkvallergruppen på Facebook.

Vår julgåva till dig!

Vi på SockerSkolan och Leva Sockerfri vill ge en gåva till dig som vill gå in i tillfrisknande. Vi erbjuder dig 10% rabatt när du anmäler dig till en kurs hos oss. Detta erbjudande gäller bara t om 31/12 och om du anmäler dig via detta formulär, klicka på att du är intresserad av Nystart. Du behöver inte bestämma vilken kurs du ska gå, men den kurs du går ska ha startdatum under första halvåret 2024.
Vi kommer att maila och bekräfta de som har anmält sig samt skicka en faktura på anmälningsavgiften (1.000:-). Fakturan ska vara betald inom 10 dagar. Resterande kursavgift betalas i samband med kursstart.

Rabatten gäller på

Gå 12 betala för 10 månader under 2024, anmälan innan 20231231:
12-stegs seminar
Andliga principer seminar
Friskfaktorer

Faktureras på helår med betalning inom 10 dagar.

Vill du boka in ett gratis inledande samtal, kontakta oss här.

Vi på SockerSkolan och Leva Sockerfri önskar dig en riktigt riktigt härlig jul med sinnesro!

Jessica, Louise, Jennifer, Charlotte och Frida 

Fyll i att du är intresserad av Nystart , Återfallsprevention eller lägg in mig,  om du vill ha 10% på en kurs, så hör vi av oss och pratar om vilken kurs du vill gå. Missa inte det som händer hos oss, häng med oss i vår SockerSkvallergrupp eller följ oss på Facebook och Instagram.

Vi använder cookies för att höja användarens upplevelse på sockerskolan.se. Fortsätter du att använda vår sida godkänner du användandet av cookies. Läs mer här

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng