Podd om sockerberoende

Sockerskvaller Blogg

Podd om sockerberoende

Cristina var blev intervjuad av Livsbalanspodden för någon vecka sedan. Nu är avsnittet ute. Du hittar det på iTuens, SpotifyPoddtoppen eller ditt favoritställe att lyssna på Poddar.

Vi pratar en hel del om vad som händer när man påbörjar sitt tillfrisknande från sockerberoende. 

Blir du nyfiken på om Nystart kan hjälpa dig så har vi platser kvar på kursen som börjar 10 december kl. 11.00. Den kursen går över julen och kommer att ge dig möjligheter att påbörja ditt tillfrisknande över julhelgerna och kanske till och med fira din första sockerfria jul. Du hittar all information på hemsidan!

Nästa gratis webinar om vad sockerberoende är går av stapeln Vi har för tillfället inget inbokat webinar, anmäl dig i formuläret nedan för att få länken.

Välkommen in i värmen
/Cristina och JessicaMissa inte det som händer på SockerSkolan, häng med oss i vår SockerSkvallergrupp eller följ oss på FacebookInstagram eller Twitter.

Vi använder cookies för att höja användarens upplevelse på sockerskolan.se. Fortsätter du att använda vår sida godkänner du användandet av cookies. Läs mer här

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng