SockerSkolans Julkalender för Sockerberoende

Välkommen till SockerSkolans julkalender!

Julen är en tuff tid för oss som är sockerberoende, pepparkakor, lussebullar och annat gott på både längden och tvären. Vår julkalender är tänkt som ett stöd för er alla som kämpar och behöver ha en daglig motivation för att fortsätta att vara sockerfri.

Den första luckan öppnas 1 december kl. 05.00. Som sockerberoende kan du ha svårt att vänta då vi är impulsstyrda 24/7. Du får ge dig till tåls fram tills dess.

[include-page id=”13040″ displayTitle=”false”]

 

Vi använder cookies för att höja användarens upplevelse på sockerskolan.se. Fortsätter du att använda vår sida godkänner du användandet av cookies. Läs mer här

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng