Tack för din anmälan på SockerSkolans Webinar

Hej! Välkommen på webinarium!

Här kommer din bekräftelse på din anmälan till SockerSkolans webinarium.

Vi ser fram emot att få ”träffa” dig i vårt virtuella klassrum %datum%. Lägg gärna in en påminnelse i din kalender om webinariet. Inför webinariet ber vi dig logga in i god tid, gärna 5 – 10 minuter innan, så att vi vet att alla kommer in i klassrummet som tänkt.

Vi använder en tjänst som heter Zoom. Zoom tillåter er att se och lyssna på oss. Ni kommer att kunna ställa frågor via tangentbordet i en chatt eller en frågeruta. För att ansluta till webinariet, gör du något av följande alternativ:

  • Klicka på denna länk och följ instruktionerna och installera den programvara som behövs https://zoom.us/j/583 276 5323
  • Använd följande länk https://zoom.us/join och fyll i koden 583 276 5323. Lösen: socker
  • Ladda ner appen Zoom Cloud Meetings till din telefon eller surfplatta och anslut via den genom koden 583 276 5323.

Vill du testa din anslutning inför kursen så hittar du information om hur du gör det på denna sida.

Varmt välkommen!

Vi använder cookies för att höja användarens upplevelse på sockerskolan.se. Fortsätter du att använda vår sida godkänner du användandet av cookies. Läs mer här

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng