Välkommen till Efter Återfallsprevention

Hej!

Tack för att du var med och gjorde Återfallspreventionen till den del i behandlingen som det blev. Du är viktig för det som var och en utav de som var närvarande fick lära sig.

På Behandlingsportalen, under fliken Återfallsprevention, har du nu tillgång till de dokument som vi delade ut under kursen. Du kan även gå in och kolla av under Nystartsfliken vilka dokument du fick där och använda dem.

Fortsätt att medvetandegöra, balansera och när du behöver förtydliga så använd metoderna du fått med dig under behandlingen.

Håll kontakten med dina kurskamrater och med oss. Telefon, mail och Facebook. Det är tillsammans vi tillfrisknar!

Vi använder cookies för att höja användarens upplevelse på sockerskolan.se. Fortsätter du att använda vår sida godkänner du användandet av cookies. Läs mer här

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng